10 بخش در حال رشد سریع در ترکیه

یک سازمان مستقل ، تحقیقاتی را برای تعیین سریعترین بخش های در حال رشد در ترکیه و نشان دادن آینده آنها انجام داده است. برخی از این بخش ها پایدار و برخی دیگرغیرقابل پیش بینی هستند . در اینجا اطلاعات موردنیازشما درباره اقتصاد ترکیه وجود دارد.

سس های آماده

سس ها یک غذای باورنکردنی هستند که تجربه خوردن غذا های خوشمزه تری رابه شماارائه می دهند. سس های آماده با هر رستوران که باز می شود رواج بیشتری پیدا می کنند و پیش بینی می شود به اندازه کولا محبوبیت پیدا کند. طبق تحقیقات انجام شده ، چاشنی ها در ترکیه زیاد استفاده می شود. با تغییر روند جمعیتی ، تقاضا برای سس های آماده افزایش یافته است. با وجود طیف وسیعی از غذاهای ترکی ، سس ها به آرامی به یک قسمت غیر قابل تعویض آشپزخانه های ما تبدیل شدند. علاوه بر این ، سس ها حاوی کپسایسین هستند که سیستم عصبی را برای تولید اندروفین تحریک می کند و مصرف کننده احساس بهتری می کند. هم اعتیاد آور است و هم خوشمزه!

سالن های پسلاتس و یوگا

طبقات متوسط و بالا در ترکیه در حال هزینه کردن برای تناسب اندام با روشهای جدید مد هستند: یوگا و پیلاتس. ورزش کاران حتی در مواقع رکود اقتصادی عادت خود را ترک نمی کنند. رکود اقتصادی سال های 2008-2009 حتی اندکی هم به سالن های ورزش پیلاتس و یوگا آسیبی وارد نکرد.

چاپ سه بعدی

این صنعت تنها 10 سال است رونق گرفته وبه خوبی توسعه یافته است. فن آوری های چاپ سه بعدی روی جلد مجله مشهور “اکونومیست” نیزقرار دارند. این بخش از تولید بالایی برخوردار است زیرا ریسک و هزینه های ناشی از آن را کاهش میدهد. حتی اگراز تولید انبوه پرینت سه بعدی هنوز چند سالی نگذشته باشد ، تولید کنندگان این بخش را در مقادیر انبوه سرمایه گذاری آغاز کرده اند.به مرورزمان قیمت این فن آوری های چاپ کاهش می یابد و فن آوری های چاپ جدید تربه بازار آمده و توسعه می یابد. این زمانی اتفاق می افتد که اندازه صنعت حمل و نقل هوایی نیز بزرگ شود.

داروهای عمومی

با گران شدن بخش بهداشت ، تقاضا برای داروهای عمومی افزایش می یابد.زیرا آنها ارزان تر از داروهای مارک دار هستند و از حق ثبت اختراع محافظت نمی شوند. به همین دلیل بسیار صنعت جذاب  ودر حال رشدی است.

محصولات برنزه کننده

مصرف کنندگان اکنون به جای استفاده ازسالن های سولاریوم ، در جستجوی روشهای سالم تری برای برنزه کردن هستند. از آنجا که برنزه کردن ازطریق آفتاب گرفتن به پوست آسیب می رساند ، یک صنعت جدید آغاز شد:  به نام محصولات برنزه کننده. امروزه از محصولات برنزه کننده با کیفیت بالا که به افراد اجازه می دهد پوست برنزه داشته باشند ، استفاده گسترده ای می شود.

دانشگاههای خصوصی

در 10 سال گذشته ، بخش دانشگاه خصوصی به طور پیوسته در حال رشد است. نیروی کار در ترکیه عموما تحصیل کرده هستند و تحصیلات یک عنصر مهم در استخدام محسوب می شود.به این منظور دانشگاه های خصوصی بیشتری برای تأمین نیاز به آموزش با کیفیت بالا تأسیس شده اند.

برنامه های بازی

حتی اگر این بخش تا 10 سال پیش وجود نداشته باشد ، با رواج رسانه های اجتماعی ، استفاده از اینترنت و تلفن های هوشمند رشد پایداری را نشان می دهد. مصرف کنندگان می خواهند با دیگران ارتباط برقرار کنند و از منابع تفریحی مقرون به صرفه تری برخوردار باشند. انتظار می رود با پیشرفت در عصر اینترنت ، بخش برنامه بازی حتی بیشتراز این رشد کند.

فروش آنلاین

ویروس کرونا به فروش آنلاین آسیبی وارد نکرد. فروش آنلاین دردهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است و با وجود ویروس کرونا ممکن است بخش شماره یک برای سرمایه گذاری باشد. فن آوری های جدید مانند خرید مجازی باعث شده است که مصرف کنندگان نسبت به خرید اقلام آنلاین اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند و پیش بینی می شود که خرید آنلاین همچنان یک بخش سودآور خواهد بود.

ساخت و ساز ساختمان های سبز و پایدار

از آنجا که به نظر می رسد مسائل مربوط به تغییرات آب و هوا در دستور کار کل جهان قرار گرفته است ، بسیاری از بخش ها ، به ویژه ساخت و ساز ، اقدامات احتیاطی رو در پیش گرفته اند. با این حال ، دلیل محبوبیت زیاد این امر جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای است. ساختمان های پایدار گزینه های بسیار خوبی برای حفظ اثربخشی هزینه با افزایش قیمت انرژی هستند. انتظار می رود که ساخت و سازهای سبز و پایدار از جهان ما محافظت کنند و هزینه های انرژی را در آینده کاهش دهد.

پنل های خورشیدی

سوخت های فسیلی گران هستند و تقاضا برای جایگزین های ارزان تر رو به رشد است. نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه تر است بلکه از نظر محیط زیست نیز سازگارتر است. علاوه بر این ، بسیاری از کشورها در سراسر جهان از تولیدکنندگان پنل خورشیدی و انرژی سبز پشتیبانی می کنند.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *