چرا باید یک شهروند ترکیه شوید؟

آیا قدرت و ارزش گذرنامه ترکیه را می دانید؟ کدام کشورها به آن اجازه ورود به کشورشان را بدون داشتن ویزا می دهند؟ مزایای دریافت تابعیت ترکیه چیست؟

در این مطلب به بررسی میزان نفوذ و ارزش گذرنامه ترکیه در سراسر جهان، کشورهایی که گذرنامه ترک را قبول دارند، مزایای اخذ تابعیت ترکی، و مراحلی که در ازای سرمایه گذاری در املاک و مسکن در ترکیه اعطای حق شهروندی صورت می گیرد، می پردازیم.

  • قدرت و ارزش گذرنامه ترکیه

 طبق امار سال 2018 با پاسپورت ترکیه می توان به 72 کشور بدون نیاز به ویزا، 42 کشور با گرفتن ویزا در مرز و 7 کشور با ویزای آنلاین می توان سفر کرد که این ارقام با 114 امتیاز جایگاه پاسپورت ترک را در رتبه 39 قرار داد.

  • کشورهایی که بدون نیاز به ویزا بازدیدکنندگان دارای گذرنامه ترک، می توانند به آن ها سفر کنند:

 دارندگان گذرنامه ترکیه می توانند بدون نیاز به ویزا وارد بیش از 72 کشور شوند.

  • کشورهایی که دارندگان تابعیت ترکیه می توانند وارد شوند:

قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی داروسالام، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، جورجیا، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، جمهوری قبرس شمالی، اوکراین و اروگوئه.

دارندگان گذرنامه های ترکیه همچنین می توانند در هنگام ورود به بیش از 42 کشور ویزا دریافت کنند که مهمترین آنها کویت، بحرین، لبنان و برخی کشورهای آفریقایی می باشد. ویزای آنلاین را می توان در 7 کشور از جمله استرالیا و عمان با گذرنامه ترکی دریافت کرد.

برای بسیاری از کشورها ویزا برای دارندگان گذرنامه ترکیه به سهولت  صادر می شود. در نتیجه مثبت مذاکرات بین المللی و توافق بین اتحادیه اروپا و ترکیه، همانطور که انتظارمی رود ترکیه با پیوستن به اتحادیه اروپا، شهروندان ترکیه و افرادی که شهروندی ترکیه را گرفته اند، در آینده با داشتن ویزای شینگن به بسیاری از کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا به راحتی سفر خواهند کرد.

  • مزایای اخذ حق شهروندی ترکیه

 بلکه سوال باید به این شکل پرسیده شود: مزایای اخذ تابعیت ترکیه چیست؟ تفاوت آن با تابعیت کشورهای دیگر چگونه است؟ در اینجا پاسخ می دهیم؛

  • ترکیه کشوری مدرنی است که با بهره مندی از چارچوب مستحکم و انعطاف پذیری با پروژه هایی با رشد بی سابقه، جاذب سرمایه گذاران و سرمایه های خارجی، حامی سرمایه گذاری در املاک و مسکن می باشد و همچنین دارای صنعت، تجارت و کشاورزی، محصولات صادراتی در حال توسعه که در بین کشور های منطقه و سطح بین المللی جایگاه برجسته ای را به خود اختصاص داده است.
  • انتظارات آینده ترکیه، تشویق به انتقال فن آوری در ابعاد مختلف زندگی، آسانتر کردن ارائه خدمت مؤسسات بخش دولتی و خصوصی با چندین کانال از طریق سیاستهای انعطاف پذیر و موثر، ایجاد ساده ترین راه درسترسی به خدمات عمومی و تجاری با ارائه وب سایت های ایمن و مطمئن و برنامه های تلفن همراه برای تمام بخش های جامعه می باشد.
  • برنامه های استراتژیک دولت ترکیه با ایجاد منابع جدیدی، باعث تقویت اقتصاد و اطمینان از ثبات دراز مدت و توسعه پایدار می شود. این برنامه جدید منعکس کننده برنامه جمهوری ترکیه است که در آغار دومین دوره افتدار خود اعلام کرده بود.
  • با وجود برخی تلاش هابرای متوقف کردن یا کند کردن توسعه کشور، پروژه های بزرگی مانند سومین فرودگاه بزرگ استانبول، کانال استانبول و خطوط جدید مترو در حال تکمیل هستند.
  • محل مرکزی ترکیه و اهمیت ژئوپلتیک

 اهمیت استراتژیک منحصر به فرد بین آسیا و اروپا، پلی بین تمدن ها و فرهنگ های مختلف، یک مسیر تجاری بسیار مهم بین شرق و غرب ، زمین ، دریا و هوا …

استانبول پایتخت جهان اسلام، شهر لوانت قاهره و کایروان، گهواره پیروزی، سنت ها، مساجد و خیابان های سبک شرقی و تمدن عثمانی با هویت مدرن اروپایی خود، شهر پیشرو تجاری و صنعتی است.

از نظر طبیعت و آب و هوا بی نظیر است. دیگر شهرهای ترکیه نیز از زیبایی های طبیعی بی نظیر، رود ها جاری از بین طبیعتی سر سبز، ساحل های زیبا و در بیشتر طول سال از آب و هوایی معتدل برخوردار می باشند.

مردم ترکیه با میهمانان و بازدید کنندگان خوب و دوستانه هستند. آنها از سراسر جهان با اعراب ، ایرانیان ، کردها و اروپایی ها پیوندهای تاریخی دارند. با سابقه عمیق طرفداری ، دستهای گسترده ای را برای پذیرش و ادغام همه مظلومین با اخوت به ویژه در سالهای اخیر باز کرده است.

  • تابعیت ترکیه در بعد بین المللی

 ترکیه در سطح بین المللی، دارای جایگاه بالایی است و مورد شناخت سرمایه گذاران می باشد. بنابراین، از آلمان تا مراکش در سراسر جهان مورد استقبال قرار می گیرد. بنابراین، هر جا که محصولات یا تولید کننده ترک باشد، ار آن ها استقبال خواهد شد.

در آینده ای نزدیک کشور ترکیه، بین شرق دور و آسیا، مرکز تمدن باستانی اروپا با جهان مدرن غربی یک نقطه اتصال خواهد بود. شهروندان ترکیه برای همه کشورها با ارزش خواهند شد و درهای برای تولیدات و صادرات جدید باز خواهد شد. همه این ویژگی ها و امکانات برای داشتن زندگی راحت تر شهروندان ترک در خود کشور ترکیه و در بخش بزرگی از جهان صورت خواهد گرفت.

شهروند ترکیه بودن برای بسیاری از افراد به یک رویا تبدیل شده است و داشتن گذرنامه ترکیه نیز منبع غرور و هدیه ای واقعی است که باعث می شود احساس شود که متعلق به ملتی تاریخی و دارای آینده عالی می باشند. با انجام سرمایه گذاری در املاک و مسکن مطابق با آخرین مقررات، شرایط برای گرفتن شهروندی ترکیه تسهیل شده و درهای قانونی باز شده است.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *