علاقه مندی بسیار زیاد سرمایه گذاران خارجی برای گرفتن تابعیت ترکیه

براساس امار و ارقام اداره کل ثبت احوال و شهروندی وزارت امور داخله ترکیه، از زمان تغییر آیین نامه اجرای قانون اعطای تابعیت کشور ترکیه، در یک سال 2.611 نفر سرمایه گذار خارجی، شهروند ترکیه شده اند.

  • درباره سرمایه گذاری و اخذ تابعیت ترکیه

آیین نامه اصلاحی قانون اعطای تابعیت ترکیه، تغییراتی در میزان مبلغ سرمایه گذاری اتباع خارجی برای اخذ حق شهروندی اعمال کرده است. بر اساس این آیین نامه، میزان سرمایه مورد نظر برای اخذ شهروندی از حداقل مبلغ دو میلیون دلار به مبلغ پانصد هزار دلار کاهش یافت.

قانون اخذ شهروندی با خرید مبلغ حداقل یک میلیون دلار املاک و مستغلات به شرط عدم فروش به مدت سه سال نیز با این آیین نامه تغییر یافته و به مبلغ دویست و پنجاه هزار دلار کاهش یافت.

  • کسب رتبه اول توسط اتباع عراقی

تعداد سرمایه گذاران خارجی به همراه خانواده که تابعیت و شهروندی ترکیه را از طریق خرید مسکن اخذ نموده اند به میزان 9 هزار و 962 نفر رسیده است. اتباع عراقی با تعداد 327 سرمایه گذار دارای جایگاه اول در زمینه اخذ شهروندی ترکیه کسب کردند. اتباع افغان با تعداد 240 سرمایه گذار، پس از اتباع عراقی می باشند. سایر کشورهای برتر در زمینه اخذ حق شهروندی ترکیه به ترتیب عبارتند از: کشور فلسطین با تعداد 170 سرمایه گذار، مصر با تعداد 110 سرمایه گذار، لیبی با تعداد 66 سرمایه گذار، لبنان با تعداد 44 سرمایه گذار، سنت کیتس، نوویس و عربستان سعودی هر کدام با تعداد 29 سرمایه گذار، آذربایجان با تعداد 28 سرمایه گذار، پاکستان با تعداد 26 سرمایه گذار، پاکستان با تعداد 26 سرمایه گذار، سودان با تعداد 24 سرمایه گذار، روسیه با تعداد 22 سرمایه گذار، الجزایر با تعداد 21 سرمایه گذار و آمریکا با تعداد 19 سرمایه گذار.

  • درخواست بسیار زیاد از طرف اتباع چینی

طبق اظهارات رئیس انجمن سازندگان مسکن ترکیه، در نتیجه اقدامات مهم انجام شده در سال های اخیر، حدود 3 هزار تبعه خارجی حق شهروندی ترکیه را اخذ نمیده اند که سال های آینده این رقم رشد چشمگیری خواهد داشت.

در پی تعقیب موقعیت تجاری و سرمایه گذاری کشور ترکیه توسط اتباع خارجی، پتانسیل های تجاری و جغرافیای این کشور شناخته شده و به همین دلیل درخواست های بسیار زیادی از طرف اتباع چینی برای خرید مسکن و سرمایه گذاری در ترکیه برای ایجاد فعالیت های تجاری در این کشور دیده می شود.

  • سرمایه گذاری 250 هزار دلار برای اخذ تابعیت ترکیه

سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیون دلار برای خرید املاک و مستغلات برای گرفتن حق شهروندی ترکیه در سال های گذشته بسیار زیاد دیده می شد. با اعمال تغییرات در قانون اعطای حق شهروندی این مبلغ به 250 هزار دلار کاهش یافت که رقم بسیار مناسبی برای گرفتن حق شهروندی کشور ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *