با خرید مسکن چگونه می توان شهروند ترکیه شد؟  

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از مهمترین گام ها برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری می باشد؛ این نوع سرمایه گذاری به عنوان یکی از روش های برجسته و ویژه برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. در این مورد، مهمتر از همه این است که سرمایه گذاران خارجی، سعی کنند برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با رویه ها آن سازگار شوند و طبق آن پیش بروند. که در این صورت پروژه های املاک ترکیه توجه شرایط سرمایه گذاران خارجی را جلب کرده و شرایط سرمایه گذاری خوبی برای آن ها فراهم می کند.

همه آن ها در یک طرف، تعداد خرید و فروش خانه به اتباع خارجی در ترکیه بشدت افزایش یافته است. اعطای تابعیت ترکیه نیز باعث افزایش این روند سعودی فروش املاک و مسکن شده است. پس چگونه می توان با خرید خانه در ترکیه، حق شهروندی ترکیه را اخذ نماییم؟

اعطای حق شهروندی به اتباع خارجی با خرید املاک، باعث افزایش خرید و فروش مسکن و املاک می شود. بسیاری از شرکت های مشغول به کار در این زمینه هم نمی دانند که اتباع خارجی با خرید املاک و مسکن، حداقل به مبلغ 250 هزار دلار، می توانند حق شهروندی کسب کنند و به یک شهروند ترک تبدیل شوند.

  • چگونه می توان تابعیت ترکیه را با 250 هزار دلار سرمایه گذاری در مسکن گرفت؟

 با تصمیمی که در سپتامبر سال گذشته گرفته شد و در روزنامه رسمی منتشر شد، به این نکته اشاره شد که سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاری در املاک و مسکن به ارزش حداقل 250 هزار دلار، امکان اخذ تابعیت ترکیه را دارند. پس از آن، افزایش چشم گیری در فروش مسکن به اتباع خارجی مشاهده شد. این موضوع همچنین در مورد اتباع خارجی سرمایه گذاری که حداقل 500 هزار دلار سرمایه گذاری می کنند یا بصورت سپرده در بانک سپرده گذاری می کنن و یا اشتغال زایی حداقل 50 شهروند ترک را استخدام میکنن نیز صدق می کند. علاوه بر این، طبق آیین نامه جدید، اتباع خارجی می توانند املاک و مسکن را بدون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خریداری کنند که این موضوع مشروط بر این است که حداقل 1 سال قادر به فروش این ملک نخواهند بود.

  • نرخ فروش افزایش یافت

 در فوریه سال 2019، فروش مسکن به اتباع خارجی در ترکیه به نسبت همان ماه در سال قبل، افزایش 92.1 درصدی داشته و به تعداد 3 هزار 321 رسید. استانبول با تعداد 1440 فروش به اتباع خارجی در فوریه 2019 رتبه اول را به خود اختصاص داد؛ پس از آن، آنتالیا با تعداد 672 فروش، آنکارا با تعداد 196 فروش، بورسا با تعداد 192 فروش و یالووا با تعداد 138 فروش. با توجه به اخبار سازمان های مربوطه در سال 2018، ده کشور اول که شهروندان آن ها در ترکیه بیشترین تعداد خرید خانه را داشته اند به ترتیب کشورهای عراق، ایران، عربستان سعودی، روسیه، کویت، افغانستان، آلمان، اردن، آذربایجان و انگلستان می باشند.

  • آیا همسر و فرزندان شخص سرمایه گذار در املاک و مسکن می توانند حق شهروندی اخذ بنمایند؟

 همسر و کلیه فرزندان زیر 18 سال  سرمایه گذار نیز می توانند از حقوق شهروندی برخوردار شوند.

  • رتبه اول آنتالیا و استانبول

 از نظر پتانسیل سرمایه گذاری، آنتالیا، استانبول، ازمیر، بورسا و آنکارا در رده های اول قرار دارند. آنتالیا و استانبول با امکانات حمل و نقل و ارزش های طبیعی و تاریخی خود در بین سرمایه گذاران خارجی از محبوبیت خاصی برخوردار می باشند.

  • نیاز 3 ساله برای اخذ شهروندی چیست؟

 بیش از 250 هزار دلار املاک و مسکن قابل خریداری است، اما آنها باید یک درخواست منظور گردند. سند اموال خریداری شده به منظور اخذ حق شهروندی باید در سوابق ثبت احوال حاشیه نویسی شود که این ملک به مدت 3 سال قابل فروش نخواهد بود. با این حال، شهروندان سوریه، کوبا، اسرائیل و قبرس از این امر مستثنا هستند.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *