افراد مسن زیادی خواهان اخذ شهروندی ترکیه هستند.

پس از شیوع ویروس کرونا ، ازکشورهای غربی افراد زیادی به دنبال گرفتن شهروندی ترکیه هستند. از اسپانیا تا پاکستان ، جمعیت سالخورده بسیاری از کشورها با دفاترمربوط به شهروندی ترکیه تماس می گیرند. برخی از افراد حتی به دنبال راه هایی برای ترک نروژ ، شادترین کشور جهان برای زندگی در ترکیه هستند.

درپیشرفته ترین کشورهای جهان مانند ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی ، پس از ظهوراولین مورد ویروس کرونا ،افراد سالخورده بسیاری جان باختند. خانه های سالمندان در ایالات متحده و اروپا به “خانه های مرگ” تبدیل شدند.البته تعداد سالمندانی که در خانه های سالمندان در اسپانیا ، فرانسه ، انگلیس ، ایتالیا جان خود را از دست دادند ، مخفی شده است. افراد سالخورده ای که نیاز به مراقبت داشتند از بیمارستانها مرخص شدند. ترکیه با محافظت از جمعیت سالخورده خود و بازگرداندن همه شهروندان خود که در خارج از کشوربودند ، تحسین مردم دنیا را به خود برانگیخت.

قابل ذکراست که حتی شهروندان نروژی به دلیل بی تفاوتی کشورهای اروپایی نسبت به سالمندان به دنبال تابعیت ترکیه هستند. بنابراین ، سالمندانی که پس انداز و پول کافی دارند جذب ترکیه می شوند.

همچنین اعلام شده است که تقاضا برای گرفتن اجازه اقامت افزایش می یابد. افرادی که دو یا سه نسل در غرب زندگی می کردند خواستار دریافت اقامت خاورمیانه وبه دنبال راه هایی برای عزیمت به آنجا هستند. درمرحله اول ، آنها نمی خواهند به خاورمیانه بازگردند پس آنها ابتدا درخواست ویزای اقامت معتبر برای یک سال یا ویزای توریستی می دهند. بعداً ، آنها می توانند مجوز اقامت معتبر تا پنج سال دریافت کنند. سیستم بهداشت و درمانی عالی ترکیه منجر به افزایش تقاضا از طرف کشورهای اتحادیه اروپا نیز شد. تعداد خانواده هایی که خواهان تحصیل بهتر فرزندان خود وزندگی در ترکیه هستند اخیراً بسیارافزایش یافته است.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *