اطلاعاتی درباره دریافت شهروندی ترکیه ازطریق سرمایه گذاری که از دانستن آن تعجب می کنید

مقررات قانونی اخذ تابعیت ترکیه توسط سرمایه گذاران خارجی را آسان تر کرده است. قوانین کلی به شرح زیر است:

  • حداقل 500.000 دلار سرمایه گذاری ثابت را در نظر بگیرید.
  • خرید ملک در املاک و مستغلات به ارزش حداقل 250.000 دلار ، به شرطی که تا سه سال پس ازخرید فروخته نشود.
  • سپردن حداقل 500.000 دلار در بانکهای ترکیه به شرط عدم برداشت آن برای مدت سه سال.
  • سرمایه گذاری با حداقل 50 کارمند.

تابعیت ترکیه توسط رئیس جمهور به خارجیانی اعطا خواهد شد که سرمایه گذاری های ثابت آنها توسط وزارت صنعت و فناوری تایید شده است. مطابق آیین نامه قانونی مربوطه ، خارجی هایی که سرمایه گذاری ثابت کرده اند ، به همراه مدارک لازم ، درخواست کتبی خود را ارسال می کنند (فرم اطلاعات سرمایه گذاری ، سند رجیستری تجارت که نشان دهنده ساختار مشارکت تجاریست ، گزارش اهداف ویژه ، اثبات سرمایه گذاری خارجی مبنی بر انتقال مستقیم آن به سرمایه شرکت و غیره است). ضمن محاسبه هزینه سرمایه ثابت برای برنامه های آینده ، هزینه های انجام شده در 3 سال گذشته نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت. در صورت سرمایه گذاری اضافی علاوه بر این سرمایه گذاری موجود ، افزایش مقدارسرمایه گذاری درشروع در نظر گرفته می شود.

همچنین برای افراد خارجی امکان این است که با خرید ملک به ارزش حداقل 250.000 دلارکه توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی ارزش گذاری میشود بتوانند تابعیت ترکیه را گرفته و سند خود رادریافت کنند ولی مشروط بر اینکه ملک خود را تا سه سال اول نفروشند.

در این زمینه؛

  1. به منظور تعیین میزان ارزش ملک خریداری شده برای گزارش در درخواست تابعیت ، لازم است ارزش گذاری غیر منقول مطابق با استانداردهای ارزیابی هیئت مدیره بازارسرمایه توسط شرکت های ارزیابی که دارای مجوزهیئت مدیره بازار سرمایه هستند، تهیه شود.

2- مقدار دارایی به ارزش دلار در گزارش ارزیابی که ارزش بازار منصفانه آن را نشان می دهد ، براساس نرخ های متقاطع یا نرخ فروش مؤثر اعلام شده توسط بانک مرکزی یا جمهوری ترکیه محاسبه می شود.

  1. خارجی که ملک را خریداری کرده است؛ قبول می کند و اعلام می کند که در مدت 3 سال به منظور گرفتن تابعیت ترکیه ملک خود را به فروش نمی رساند.

4- ثبت نام از طرف سرمایه گذارخارجی پس از اتمام کلیه این مراحل انجام می شود.

مدت انواع سرمایه گذاری 3 سال می باشد. همراه فرد سرمایه گذارهمسر و تمام فرزندان زیر 18 سال او نیزشهروندی ترکیه را بدست می آورند و برای همیشه به عنوان یک شهروند ترکیه باقی می مانند. همچنین فرزندانی که بعدا متولد میشوند نیز شهروند ترکیه خواهند بود. درخواست های شهروندی افرادی که با اسناد اشتباه یا گمراه کننده اقدام می کنند ، به حالت تعلیق در می آیند و درخواست های دیگرآنها، حتی اگر همه معیارها را هم رعایت کنند ، مورد توجه واقع نمی شوند. از این رو ، مشاوره در طی مراحل درخواست و ارزیابی بسیار مهم است. علاوه بر این ، خارجی هایی که برای خود و خانواده خانه ای در ترکیه خریداری می کنند ، اجازه اقامت برای مدت زمان طولانی در ترکیه دارند.

با اجازه اقامت ، فرزندان این خارجی ها که در ترکیه زندگی می کنند حق تحصیل دارندوهمچنین خارجی هامی توانند در ترکیه شغلی پیدا کنند وازگرفتن اجازه کاراز طریق شرکت ها آسان تر است.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *