تابعیت ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

پس از خرید ملکی در ترکیه با ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار و اتمام مراحل خاص آن، آماده خواهید بود تا درخواست خود را به اداره کل ثبت احوال و تابعیت جمعیت ارائه دهید.

اسناد و اطلاعات

پس از به دست آوردن ثبت زمین ، باید همراه با سند مالکیت و گواهینامه مناسب بودن ، به اداره کل ثبت اسناد و املاک و مستغلات ثبت نام کنید و نشان دهید که هر معامله مطابق با قوانین انجام می شود. بعداً این موسسات توضیحی در مورد سند مالکیت سند ثبت می دهد که اعلام می کند شما حداقل به مدت سه سال قادر به فروش املاک و مستغلات خود نیستید.

قبل از اقدام برای تابعیت ، باید درخواست اجازه اقامت داده شود. درخواست تابعیت ترکیه با جمع آوری گواهی های لازم مانند اسناد انتقال بانکی ، گزارش ارزیابی املاک ، گواهی تأیید سند مالکیت و اجازه اقامت انجام می شود. سپس باید آنها را به اداره کل ثبت احوال و شهروندی ارسال کنید.

ارزیابی برنامه

پس از درخواست ، مقامات مسئول درخواست را در مرحله بعدی ارزیابی می کنند. در صورت وجود مشكل مطابق قانون مانند تهديد براي امنيت دولت ، بايد آن را بررسي كرد. این تحقیقات توسط موسسات سفارش یافته دولت ترکیه انجام می شود. در مرحله تأیید درخواست شهروندی ، اداره امنیت کشوراز شما دعوت می کند تا برای ثبت اثر انگشت خود به مصاحبه مورد نیاز بروید. اگر مشکلی پیش نیاید ، درخواست شما توسط رئیس جمهور ترکیه تأیید می شود.

فراموش نکنید که همه خارجیانی که پول خرید ملک در ترکیه را دارند می توانند با سرمایه گذاری درخواست تابعیت ترکیه را بدهند.

مالیات و هزینه های اضافی

در درجه اول ، دو نوع مالیات قابل توجه وجود دارد که باید هنگام خرید ملک در ترکیه آنها را در نظر داشته باشید. اولین مالیات، مالیات بر ارزش افزوده نامیده می شود. مساحت ، شرایط ، مکان و غیره ملکی که ترجیح می دهید با توجه به فاکتورهای متمایز در مالیات بر ارزش افزوده تخمین زده می شود. بسته به استانداردهای خاص ممکن است٪ ۱ ،٪ ۸ یا٪ ۱۸ باشد. همچنین ، فرصتی برای افراد از کشورهای خارجی که در ترکیه ملکی را خریداری می کنند ، مانند معافیت از مالیات بر ارزش افزوده است .

نوع متفاوتی از مالیات که باید در نظر بگیرید هزینه معامله سند مالکیت است. هزینه این کار را اداره ثبت اسناد و املاک تعیین می کند. این به عنوان٪ ۴ هزینه خرید ملک محاسبه می شود. ٪ ۲ این را خریدار و٪ ۲ را فروشنده می دهد.

علاوه بر این ، ممکن است هزینه های معاملات سند توسط شرکت ساختمانی پروژه املاک و مستغلات پرداخت شود. با این حال ، اگر در پروژه ای در محدوده بازسازی شهری سرمایه گذاری کنید ، می توانید از یک طرح معافیت برای مالیات استفاده کنید که شامل پرداخت سند مالکیت نیز می شود.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *